1.10.2019 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
XLIII Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy - Murzasichle 2019 Jesień w kalendarzu i jesień za oknem, a jak jesień to Murza :-) Zapraszamy serdecznie na XLIII Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy.Termin: 22-24 listopad 2019 rok (piątek-niedziela)

Miejsce: Górski Ośrodek Szkoleniowo-Wczasowy "Hawrań",
ul. Sądelska 10B, Murzasichle koło Zakopanego

Cena: 450 zł (warsztaty, materiały dydaktyczne, 2 noclegi, pełne wyżywienie)

Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:
•    pobrać Kartę zgłoszenia oraz klauzulę RODO,
•    dokonać przedpłaty (150 zł) lub wpłaty całości należności (450 zł) przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
•    wypełnioną kartę zgłoszenia oraz klauzulę RODO wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
•    termin nadsyłania zgłoszeń na specjalność upływa 17 listopada 2019 r.

Szczegółowy rozkład zajęć:

Murza_2019__1_
Kontakt w sprawie szczegółów: warsztaty@edu-art.pl lub 604 36 36 60

Zajęcia poprowadzą dla nas:
•    TANIEC LUDOWY
WK20190728_0753mJerzy Starzyński - FOLKLOR ŁEMKÓW
historyk, dokumentalista, animator kultury, założyciel i prezes stowarzyszenia Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, kierownik Działu Folkloru, Mniejszości Narodowych i Dokumentacji w Legnickim Centrum Kultury, pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą” (obecnej jeden z największych festiwali folklorystycznych w Polsce).
Był organizatorem wielu wystaw i konferencji naukowych. Współpracował między innymi z Muzeum Narodowym we Wrocławiu przy organizacji wystawy „Łemkowie na Dolnym Śląsku”. Ostatnio był autorem wystawy „Łemkowie - przeszłość, pamięć, symbol”, prezentowanej między innymi w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Jako dokumentalista współpracował z Archiwum Wschodnim i miesięcznikiem „Karta” w  Warszawie. W trakcie prowadzonych przez siebie badań terenowych zebrał kilkaset godzin wspomnień Łemków, dotarł także do wielu unikalnych kolekcji dokumentów, fotografii i eksponatów w archiwach i muzeach w Polsce i zagranicą. Odkrył m. in. unikatową kolekcje strojów łemkowskich w zasobach Rosyjskiego Muzeum Etnograficznego w Petersburgu oraz dotarł do unikatowych materiałów z ekspedycji na Łemkowszczyznę z 1905 roku, kierowanej przez wybitnego antropologa, absolwenta paryskiej Sorbony - prof. Fedora Wołka (w tym do bezcennej kolekcji fotografii wykonanych podczas tej ekspedycji).
Jest autorem, współautorem i redaktorem kilku książek: „Szlakiem nieistniejących wsi łemkowskich”, „Kto siedzi na miedzi(-y)?”, „Łemkowie, Bojkowie, Rusini - historia, współczesność, kultura materialna i duchowa”, „Łemkowie – wczoraj, dziś, jutro…”, „Dola Łemka”, zbioru baśni, bajek i opowieści łemkowskich „Jak Lypniane sonce do micha imaly”, „Pieśni baby Oli”, obszernej monografii „Ubiory Łemków w XIX – I połowie XX wieku”, albumu „Zapomniane obrazy. Łemkowszczyzna w fotografiach  Johna Masleya z lat 1923 i 1938”, jak też cykli artykułów poświęconych Łemkom w prasie legnickiej.
Powołał do życia pierwsza w Polsce Pracownie Badań Łemkoznawczych. Wykładał bądź wykłada taniec łemkowski na kursach i warsztatach dla tancerzy i instruktorów w całej Polsce. Jest jednym z twórców filmu „Tam naprawdę żyliśmy jak w Raju”.

Marzena_BiesiadeckaMarzena Biesiadecka – KLASYKA DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH
Anioł tańca klasycznego zarówno dla naszych uczestników kursów instruktorskich, jak i warsztatowiczów. Swoim uśmiechem, łagodnym usposobieniem i wysoką kulturą osobistą sprawia, że nawet największy leń i sceptyk stara się, by w czasie prowadzonych przez nią zajęć zasłużyć na dobre słowo. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Instruktorka tańca ludowego i współczesnego. Posiada dwudziestoletni staż pracy jako tancerka i koryfej głównie w Operze Krakowskiej. Od 1997 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą jako pedagog baletu. Jest autorką licznych choreografii do spektakli teatralnych.

44825390_299790570628750_7224650250508566528_nBartosz Wójcik – PARTNEROWANIE W FOLKLORZE
Tancerz i Choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczynał w Zespole Pieśni i Tańca "Kurpie" (Ostrołęka). Doświadczenie taneczne zdobywał na deskach Kieleckiego Teatru Tańca, Rewiowego Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej, współpracując z grupą Taneczną Volt, biorąc udział w licznych przedstawieniach, festiwalach, oraz produkcjach w Polsce i za granicą. Ukończył Kurs Instruktorski Tańca Jazzowego w Kielcach. Jest twórcą spektakli i choreografii, zarówno w grupach dziecięco-młodzieżowych, jak również przy współpracy z grupami profesjonalnymi. Finalista 9 edycji programu You Can Dance - po prostu tańcz.
Instruktor i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”. Obecnie można oglądać go w spektaklu warszawskiego Teatru Roma pt. „Aida”.

IMG_20191001_WA0004Aleksandra Foryś-Urban i Andrzej Urban – TANIEC UŻYTKOWY I PIERWSZY TANIEC – CZYLI TO Z CZYM PRZYJDĄ DO CIEBIE ZNAJOMY I KLIENT
Tancerze, dyplomowani instruktorzy tańca z wieloletnim doświadczeniem, propagatorzy świadomego, komfortowego i skutecznego prowadzenia oraz umiejętnego podążania podczas tańca w parze, miłośnicy improwizacji i zabawy muzyką oraz rytmem.
Na podstawie ponad 20-letniego doświadczenia zdobytego na parkiecie - zarówno zawodowo, jak i prywatnie oraz dzięki udziale w wielu warsztatach i szkoleniach, korzystając z wielopoziomowego podejścia - od tanga argentyńskiego poprzez taniec ludowy, kończąc na tańcu towarzyskim - wypracowali własną filozofię tańca w parze opartą na wykorzystaniu naturalnego ruchu ciała, który świadomie ukierunkowany prowadzi do wygodnego i przyjemnego improwizowanego tańca. Na swoim koncie mają około 700 zrealizowanych pierwszych tańców.

•    TANIEC TOWARZYSKI
Grzegorz Gargula – opiekun i pomysłodawca programu warsztatów dla specjalności towarzyskiej
Uczeń prof. Mariana Wieczystego. Dyplomowany nauczyciel tańca (Imperial Society of Teachers of Dancing - Fellow Standard, Licenciate Latin), trener tańca sportowego (AWF, WDSF DanceSport Academy), sędzia międzynarodowy, działacz taneczny. Wykładowca Kursu na Instruktora Tańca organizowanego przez SSiEA. Animator ruchu turniejowego tańca seniorów. Członek i honorowy prezes SSiEA.

FB_IMG_1485071294527_2Andrzej Gąsiorowski – JAK POMÓC OKU KAMERY W BUDOWANIU POŻĄDANEGO WIZERUNKU PARY TANECZNEJ
choreograf, trener tańca towarzyskiego, scenarzysta i reżyser filmowy.

Kilka słów od prowadzącego: "This is show" czyli jak pokaz w pobliżu hotelowego basenu zmienił moje postrzeganie tańca. Film czyli rejestracja nieistniejącej rzeczywistości. Oko w oko z bezwzględnym łowcą obrazu czyli jak oswoić obiektyw kamery. Uśmiechnij się! Czy aby to wystarczy? Czy taniec to tylko ruch ciała? Przygotowywanie wizerunku pary tanecznej jako jedno z największych wyzwań psychologicznych.

Ania_i_PiotrAnna i Piotr Makowieccy - DIPS & TRICKS CZYLI JAK EFEKTOWNIE ZAKOŃCZYĆ TANIEC
Małżeństwo, które połączyła wspólna pasja - taniec. Pracują razem od ponad 20 lat.
Boogie Woogie oraz tańce swingowe to ich taneczna pasja, którą starają się zaszczepić wśród polskich tancerzy. Są pionierami tych stylów w Polsce, jako pierwsi zaprosili do naszego kraju nauczycieli z USA. Są współorganizatorami pierwszego i jedynego w Polsce festiwalu "Warsaw Swing”.
Ich wychowankowie to obecnie najlepsi w Polsce trenerzy i choreografowie wielu technik tanecznych, m.in.: Anna Youya Jujka, Jacek Gumienny - trener największego klubu boogie w Polsce (m. Chełm) Michał i Weronika Kwiatkowscy - Klub SHIM SHAM (lindy hop).
To niezwykle charyzmatyczni instruktorzy, ich cierpliwość i wyjątkowo metodyczny sposób prowadzenia zajęć sprawiają, że kursanci zakochują się w każdej technice tańca, którą prowadzą już od pierwszych zajęć, a poczucie humoru zjednuje im sympatię ludzi. Stale rozwijają się jako instruktorzy ucząc się od najlepszych amerykańskich nauczycieli na warsztatach w Europie i USA.

Warsztaty są skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby nauczyć się najróżniejszych tricków które wywołają zachwyt u wszystkich patrzących :)
nasze ukochane Lead and Follow czyli jak się rozumieć w tańcu z rozdzieleniem na Lead czyli jak skutecznie prowadzić i Follow czyli jak skutecznie podążać.
- popracujemy nad pracą i wyglądem rąk i dłoni
- dips & drops, czyli efektowne rzuty i położenia partnerki wraz z ćwiczeniami i wyjaśnieniem kiedy najlepiej je stosować i w jakiej ilości żeby wyglądały jak najbardziej efektownie,
- super tricks, czyli prowadzenia i bajery, których nie nauczycie się na normalnych zajęciach i które ubarwią Wasz wachlarz figur.
- figury półakrobatyczne, czyli najbardziej efektowne partnerowania, z pełnym wytłumaczeniem - jak, kiedy i gdzie je stosować.

KPKrystyna Pajerska – DISCOFOX SPORTOWY
Krysia specjalizuje się we współczesnej odmianie discofoxa. Bliską przyjaźń z tą techniką tańca, a dokładnie jej rosyjską odmianą rozpoczęła wyjazdem do Rosji na NORDCUP - największy tamtejszy festiwal związany z tym stylem. Od tego czasu odwiedza rosyjską społeczność tego tańca regularnie i skupia swoje działania na propagowaniu tego stylu zarówno w Polsce jak i innych europejskich krajach. W swoim dorobku posiada takie osiągnięcia jak: oficjalne Mistrzostwo Polski stylu discofox 2018, II v-ce mistrzostwo świata w stylu discofox 2017, jako pierwsza (i póki co jedyna) osoba nie pochodząca z Rosji zdobyła kategorię j&j Main discofox w rosyjskim systemie punktowym. Ma na swoim koncie również starty w najwyższej klasie j&j Stars&Champions. Obecnie skupia swoje działania na integracji środowiska discofox zarówno w Polsce jak i poza jej granicami - nieustannie pogłębiając swoją wiedzę u swoich Rosyjskich mentorów.

73246776_344361473029484_2012322826786177024_nKarolina Moskal - TANIEC NOWOCZESNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH
założycielka i choreografka Studia Tańca "R", instruktor w Egurrola Dance Studio. Absolwentka Kursu Instruktora Tańca Współczesnego w SSiEA w Krakowie. Szkolila się zarówno w Polsce, jak i na świecie- Broadway Dance Center (Nowy York) i Pineapple Dance Studio (Londyn). Jest instruktorem tańca współczesnego, jazz'owego i technik street dance'owych.

 


BBiMZ2Barbara Berek i Marcin Zwierz - BRAZYLIJSKI ZOUK
Sport i każda forma ruchu były dla Baśki od zawsze sposobem na życie, nigdy nie mogła usiedzieć na miejscu. Swoją taneczną podróż rozpoczęła od tańca towarzyskiego, jednak szybko jej uwagę przyciągnęły inne rytmy. Zauroczona salsą LA poznawała jednocześnie kolejne style. Czas pokazał, że to zouka i bachatę pokochała bezwarunkowo.
Marcin sam nie pamięta do końca jak rozpoczęła się jego przygoda z tańcem. W tańcu stawia przede wszystkim na delikatność i ekspresję. Od kilku lat wspólnie pogłębiają swoją wiedzę i doświadczenie na różnych warsztatach i festiwalach w kraju i za granicą. Starają się rozpalić miłość do tańca w każdym, a na prowadzonych przez siebie zajęciach bezustannie motywują i starają się zarażać dużą dozą energii. Jak twierdzą często najważniejsza jest droga, a każde kolejne doświadczenie zwiększa nasze umiejętności.

Zouk - to taniec w parze, który rozwinął się z lambady i pochodzi z Brazylii.
Charakteryzuję się dużą płynnością ruchów i delikatną zmysłowością. Szczególnie przykuwające uwagę wirujące włosy dziewcząt wynikają z charakterystycznych dla tego tańca ruchów głowy. Wymaga giętkości i elastyczności tancerzy, szczególnie u partnerki, a z czasem pozwala zwiększyć świadomość ruchową w tańcu.

Marzena BiesiadeckaKLASYKA DLA POCZĄTKUJĄCYCH
opis powyżej


Komentarze
do wpisu XLIII Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy - Murzasichle 2019