10.09.2012 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Murzasichle 2012 - Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy Serdecznie zapraszamy na XXXVI Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy, które odbędą się w dniach 30 listopad - 2 grudnia 2012 r. w Ośrodku Wczasowym "Zbójnik" w malowniczym Murzasichle.­­­­­

Kto był już z nami podczas poprzednich edycji warsztatów w Murzasichlu tego nie trzeba zachęcać i przekonywać, by odwiedził nas także w tym roku. Ciekawe zajęcia, wybitni specjaliści, dobra organizacja, pyszne jedzenie i wyjątkowa, przyjazna, energetyczna atmosfera panująca wśród uczestników sprawiają, że 3 dni warsztatów wydają się stanowczo za krótkie. W tym roku podobnie jak w poprzednim spotykamy się z miłośnikami tańców ludowych, towarzyskich, współczesnych, a także nowoczesnych.

Polkowy zawrót głowy czeka wszystkich entuzjastów folkloru, którzy zechcą wziąć udział w zajęciach z regionu. Polka dzwon, polka z kropką, polka uginana, polka z boku, polka kucana, polka z nogi - naprawdę jest ich tak dużo. A gdzie? Oczywiście na Rzeszowszczyźnie, a opowie nam o nich i wszystkiego nauczy Pani Alina Kościółek-Rusin. Na odsapnięcie, a może wcale nie – zajęcia z Polskich Tańców Narodowych poprowadzi dla nas Pan Jacek Wójcik. Czy pozwoli nam dostojnie sunąć polonezem  czy jednak oddamy się w wir szalonych oberków to się okaże.

Tematem wiodącym tegorocznych zajęć na specjalności taniec towarzyski będzie "zarażanie tańcem", czyli przekazywanie entuzjazmu podopiecznym poprzez proste ćwiczenia i elementy techniki. Zadanie to  podejmą Grzegorz Gargula i jego Goście. A będą to  Iwona Golczak - tańce latynoamerykańskie,  Justyna Hawkins - tańce standardowe oraz Tomasz Przytycki - który przybliży czasy triumfu tańców bluesowych na parkietach Ameryki. A jak stworzyć układ interesujący dla widza i samego tancerza zdradzi nam Andrzej Łukomski.

­ ­­Wiodące zajęcia dla miłośników tańca współczesnego poprowadzi Pani Katarzyna Skawińska – dobrze znana naszym absolwentom kursu współczesnego, główna prowadzącą i opiekun specjalności. Spotykając się często ze stwierdzeniem, że „zajęć z Panią Kasią nigdy nie jest za dużo” nie mogliśmy odmówić naszym warsztatowiczom  tej tanecznej uczty. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na techniki nowoczesne, warsztatową Specjalność Taniec Współczesny rozszerzyliśmy o część zajęć z hip-hopu. Jest to tym samym zapowiedź naszego nowego przedsięwzięcia czyli Kursu na Instruktora Technik Street Dance (początek w styczniu 2013 r.).

Wszystkie warsztatowe specjalności zapraszamy na zajęcia z zumby. Dowiemy się  co to takiego i za co pokochały ją miliony ćwiczących. W piątkowy wieczór zaś, a dokładnie piątkową noc świętego Andrzeja w swój taneczny świat zabierze nas znany uczestnikom naszych zajęć  tajemniczy do samej chwili rozpoczęcia zajęć - Andrzej.

Termin: 30 listopad – 2 grudnia 2012 roku

Miejsce: Ośrodek Wczasowy „Zbójnik”,

ul. Sądelska 10 b,
Murzasichle koło Zakopanego
*Każda specjalność będzie miała do dyspozycji salę treningową wyposażoną w lustra, parkiet lub podłogę baletową. Sale są przestronne, jasne, o wielkościach 11x11, 8x11, 6x10.

Cena: 400 zł
(przedpłata 100 zł - przelew, dopłata 300 zł - gotówka w dniu rozpoczęcia warsztatów)

Warsztaty przeznaczone są dla: absolwentów Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych, praktykujących instruktorów i choreografów, tancerzy.

Zgłoszenie:

W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:

  • pobrać Kartę zgłoszenia,
  • dokonać przedpłaty w wysokości 100 zł (sto złotych) na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17 1020 2906 0000 1502 0152 9619 Bank PKO BP
    Przedpłata przepada w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach.
  • wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  • termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 listopada 2012 r.


Ogólny rozkład zajęć:
Piątek:
16.00 – 18.30 zakwaterowanie
18.30 kolacja
19.30 – 22.15 zajęcia
22.45 impreza integracyjna (sala kominkowa)
Sobota
8.00 śniadanie
9.00 – 14.00 zajęcia
14.30 obiad
16.00 – 20.30 zajęcia
21.00 – 23.00 ognisko
23.00 impreza integracyjna (sala kominkowa lub ognisko)
Niedziela
8.00 śniadanie
9.00 – 14.00 zajęcia
15.00 obiad i pożegnanie

Szczegółowy plan zajęć:
tabelka
*Powyższy plan zajęć może ulec nieznacznym zmianom z przyczyn niezależnych od organizatora.

Kontakt w sprawie szczegółów: warsztaty@edu-art.pl lub 604 36 36 60

­­­Zobacz także: Rozpoczynamy nabory na dw­uletni ­­­Kurs na Instruktorów Tańca»­!­

­
Zajęcia poprowadzą dla nas:
Robert ,,Rho'' Chodara
– HIP HOP CHOREOGRAPHY CLASSES
Robert ChodaraTancerz, choreograf, dyplomowany instruktor tańca. Finalista programu tv Viva Carefree Dance Academy. Choreograf grupy tanecznej wena-X (Kraków). Ukończył włoską profesjonalna szkołę taneczna w Mediolanie F.I.P.D (5 specjalizacji: jazz, modern, freestyle, choreographic team, tańce latynoamerykanskie). Szkolił sie w Los Angeles w najlepszych szkołach na świecie t.j: Debbie Reynolds Studio, Millenium Dance Complex oraz The Edge Performing Arts Center. Ciągle stara rozwijać swoje umiejętności w wielu technikach tańca t.j : hip hop, jazz, house, contemporary. Na codzień pracuje w szkole tańca ''WENA''w Krakowie. W trakcie swojej drogi tanecznej jego nauczycielami byli najlepsi instruktorzy/tancerze z całego świata m.in: Wade Robson(USA), Marty Kudelka (USA), Dino Verga (Milano), Tony Czar (Los Angeles), Lee Daniel (Los Angeles), April Rodriguez (Los Angeles), sir Charles (Los Angeles), Gigi Torres (Los Angeles), Kyle Hanagami(Los Angeles), Sonya Tayeh (Los Angeles)- Amerykański You Can Dance, Erica Sobol (Los Angeles), Thierry Verger (Francja), Kristin Lorello (Los Angeles), Cass Smith (Los Angeles), Miguel Antonio(Los Angeles), Rob Peters (Los Angeles), Manuele(Milano), Rob Rich(Los Angeles) i wielu innych... 

Grzegorz Gargula - TANIEC TOWARZYSKI
Grzegorz_Gargula
Członek Zarządu Małopolskiego Okręgu PTT, sędzia PTT I kat., sędzia PZST, sędzia IDSF kat.A, członek ISTD (Imperial Society of Teachers of Dance) Fellow Standard, Licenciate Latin, Prezes Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej.

Iwona Golczak – TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE
Iwona GolczakWybitna tancerka, a obecnie uznana trenerka tańca towarzyskiego. W parze z Michałem Malitowskim zdobyła czterokrotne Mistrzostwo Polski w Amatorach w tańcach latynoamerykańskich oraz I miejsce "Under 21 Years Latin" na Blackpool Dance Festival. Po rozstaniu z ówczesnym partnerem wyjechała do Słowenii, gdzie przez 5 lat rozwijała swoje umiejętności taneczne tańcząc z Matejem Krajcerem i reprezentując na parkietach świata Słowenię. Okres ten nie mniej owocny przyniósł jej czterokrotne Mistrzostwo Słowenii w tańcach latynoamerykańskich w Amatorach, a także II V-ce Mistrzostwo Świata w tańcach latynoamerykańskich w Amatorach 2007. Wygrywała najbardziej prestiżowe turnieje  na świecie, m.in.: UK Open Championship 2008 "Amateur Latin", Blackpool Dance Festival 2008 "Amateur Latin". Obecnie zajmuje się działalnością szkoleniową wyznając zasadę, że Taniec to wolność, radość i wzajemna inspiracja...   

Justyna Hawkins – TAŃCE STANDARDOWE
Justyna HawkinsWielokrotna Mistrzyni Polski w stylu tanców Standardowych. Vice- Mistrzyni  Świata par zawodowych, a także Mistrzyni Anglii. Finalistka największych turniejów na świecie: Blackpool Dance Festival, United Kingdom Championship, International Open Championship,  Asian Open Championship i wiele innych... Obecnie trenerka wielu utytułowanych par.
O tańcu mówi: „W tańcu angażujemy się ciałem, dusza i umysłem. Dla mnie jest to sztuka wymagająca niezwyklej sprawności w ciele. Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoja zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce! Wszystkim tańczącym życzę, by nie bali się świecić na parkietach, gdyż jak mawiał Nelson Mandela: Wszyscy mamy świecić tak jak Dzieci. Urodziliśmy się po to, by pokazywać chwałę Boga, która jest w każdym z nas. W każdym z nas, nie tylko w niektórych. Pozwalając naszemu wewnętrznemu światłu świecić, nieświadomie pozwalamy innym ludziom robić to samo...

Alina Kościółek-Rusin – TAŃCE RZESZOWSKIE
Alina Kościółek-Rusin
Choreograf i kierownik artystyczny Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej POŁONINY, ekspert Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF®

Zygmunt Andrzej Łukomski – KOMPOZYCJA W TAŃCU TOWARZYSKIM
Andrzej ŁukomskiMagister pedagogiki kulturalno-oświatowej. Instruktor tańca kat."S", trener tańca sportowego kat.II (AWF Gdańsk). Sędzia tańca towarzyskiego kat. I, freestyle kat.I, rock’n’roll kat.I, sędzia International Dance Organization od 2003 roku. Wykładowca kursów kwalifikacyjnych dla instruktorów i trenerów tańca. Konsultant par oraz zespołów tańca nowoczesnego i tańca towarzyskiego. Główny choreograf musicalu "Lato miłości". Trener i choreograf formacji "AKANT" - Radom - wielokrotnych mistrzów Polski, V-ve mistrz Świata formacji LA oraz wielokrotnych finalistów mistrzostw Świata i Europy.

Karolina Moskal – Flaga – ZUMBA
Karolina Moskal-FlagaZałożycielka Studia Tańca "R" oraz instruktor i choreograf Zespołu Tanecznego "Retro" z Sułkowic - wielokrotnego zdobywcy tytułu "Talent Małopolski", grupy będącej w czołówce najlepszych zespołów tanecznych w Polsce. Karolina ukończyła dwuletni kurs instruktorski w SSiEA o specjalizacji taniec współczesny, szkoliła się w Londynie w Pineapple Dance Studio, jest również dyplomowaną instruktorką Zumby Fitness. Na jej zajęciach zumby gromadzą się tłumy. Każdy, kto w nich uczestniczy może liczyć na niesamowitą energię, wprowadzenie w dobry humor i niepowtarzalną taneczną zabawę. Zumba fitness podbija Polskę, dlatego też nie może jej zabraknąć na naszych warsztatach!

Tomasz Przytycki – TAŃCE BLUESOWE
Tomasz PrzytyckiSwoją przygodę z tańcem rozpoczął latem 2008 r. podczas podróży do Texasu. Wówczas to jako młody siedemnastoletni chłopak po raz pierwszy zobaczył i niemal od razu pokochał tańce swingowe – przede wszystkim Lindy Hop i Balboa, ale także jazz autentyczny i Charleston solo. Od tego czasu uczył się  podróżując po organizowanych w różnych miastach Stanów Zjednoczonych warsztatach (Boston, Nowy Jork, Filadelfia, Pittsburg,Waszyngton, Atlanta, Ashevill i Baltimore). Łatwość w nauce tańców bluesowych szybko zaowocowała sukcesami osiąganymi podczas finałów turniejów bluesowych w USA. Na swoim koncie ma już także tegoroczne zwycięstwo w turnieju rozgrywanym na Słowenii oraz czwartą lokatę podczas Mistrzostw Europy w Berlinie w formie “Jack n' Jill.”
Tomek ceni przede wszystkim możliwość niekrępowanego ruchu, kreatywność w tańcu oraz poczucie komfortu w parze. Jako instruktor zdradza uczetnikom swych zajęć w jaki sposób poprzez techniczną sprawność osiągnąć to co w tańcach bluesowych jego zdaniem najważniejsze.

Katarzyna Skawińska – TANIEC WSPÓŁCZESNY
Choreografka i pedagog tańca współczesnego, wykładowca kursów instruktorskich. Założycielka i dyrektorka Teatru Tańca DF. Za swoją działalność pedagogiczną i artystyczną odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa. Członkini International Dance Council-CID UNESCO. Autorka choreografii do licznych spektakli tak dla własnego teatru, jak i grup tanecznych oraz teatralnych z całego kraju. Aktywna organizatorka i współorganizatorka m. in. Artystycznej Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca w Koszęcinie, Partytury na Ciało i Ruch, Wieczoru Premier z Teatrem Tańca DF. Przez swych tancerzy i uczniów ceniona za talent pedagogiczny oraz indywidualne podejście.

Jacek Wójcik – POLSKIE TAŃCE NARODOWE
Jacek WójcikSwoje pierwsze taneczne kroki stawiał w Zespole Pieśni i Tańca „Kurpie”, z którym los z biegiem lat związał go także zawodowo - od 1993 roku pełni w nim bowiem rolę kierownika i instruktora. Mając pod swą opieką 4 taneczne grupy wiekowe nie próżnuje - podróżuje i koncertuje z Zespołem po Polsce i świecie rozsławiając swój region oraz prezentując folklor naszego kraju. Z koncertu Zespołu wychodzi się zawsze pod ogromnym wrażeniem. Na długo w pamięci zostaje urok i oryginalność prezentowanych choreografii oraz precyzja i charakter tancerzy. Pedagogiczne sukcesy Pana Jacka nie są także obce miłośnikom tańców polskich, ma on bowiem w szeregach swojego zespołu kilkukrotnych Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Jako sędzia tańców polskich znany i ceniony jest za obiektywność i celność swoich ocen.

Niebawem więcej szczegółów!
Zapraszamy serdecznie na naszą stronę na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o nowych informacjach pojawiających się na tej stronie.

zdjęcie: Jacek Mikołajczyk

Komentarze
do wpisu Murzasichle 2012 - Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy