5.09.2013 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Murzasichle 2013 - warsztaty dla Instruktorów i Tancerzy Na naszych kalendarzach już październik, czas przedstawić Państwu tegoroczny program na doroczne XXXVII Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy, które odbędą się w dniach 15-17 listopada 2013 r. w Murzasichlu koło Zakopanego.


Termin: 15-17.11.2013 r.


Miejsce: Górski Ośrodek Szkoleniowo-Wczasowy "Hawrań" (znany warsztatowiczom jako "Zbójnik")
ul. Sądelska 10 B, Murzasichle k/Zakopanego
*Każda specjalność będzie miała do dyspozycji salę treningową wyposażoną w lustra, parkiet lub podłogę baletową. Sale są przestronne, jasne, o wielkościach 11x11, 8x11, 6x10.

Cena: 420 zł
(przedpłata 120 zł - przelew, dopłata 300 zł - gotówka w dniu rozpoczęcia warsztatów)

Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:

  • dokonać przedpłaty w wysokości 120 zł na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17 1020 2906 0000 1502 0152 9619 Bank PKO BP
    Przedpłata przepada w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach.
  • wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  • termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 listopada 2013 r.


Ogólny rozkład zajęć:
Piątek:
16.00 – 18.00 zakwaterowanie
18.00 - 19.00 kolacja
19.00 – 22.30 zajęcia
22.45 impreza integracyjna (sala kominkowa)
Sobota
8.00 - 9.00 śniadanie
9.00 – 14.00 zajęcia
14.00 - 15.30 obiad
15.30 – 20.00 zajęcia
20.30 kolacja i impreza integracyjna
Niedziela
8.00 - 9.00 śniadanie
9.00 – 14.00 zajęcia
14.00 - 14.30 pożegnanie
14.30 - 15.30 obiad

Szczegółowy plan zajęć:
tabelka
*Powyższy plan zajęć może ulec nieznacznym zmianom z przyczyn niezależnych od organizatora.

Kontakt w sprawie szczegółów: warsztaty@edu-art.pl lub 604 36 36 60

Zajęcia poprowadzą dla nas:
Dariusz Nawrocki - KSIĘSTWO ŁOWICKIE
Dariusz NawrockiKierownik Artystyczny i Choreograf Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Włókniarzy POLTEX w Łodzi, Instruktor tańca kat."S",  Certyfikowany Sędzia Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF, członek Kolegium Sędziowskiego, Mistrz Polski w Tańcach Polskich, Honorowy Członek Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
Specjalizuje się w folklorze łowickim, opoczyńskim, sieradzkim oraz polskich tańcach narodowych.
Wychowanek - Danieli Nawrockiej, Ireny Kik oraz Ignacego Wachowiaka i Kazimiery Walczak, ze strony muzycznej -  Janusza Kaźmierczaka i Andrzeja Matuli, zaś w zakresie zagadnień etnograficznych  -  Anny Świątkowskiej.
Na swoim koncie posiada liczne opracowania choreograficzne oraz konsultacje w zespołach pieśni i tańca w całej Polsce oraz Francji, Kanadzie, Litwie, Łotwie, Ukrainie itd.
Odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz wieloma innymi wysokimi odznaczeniami państwowymi i resortowymi.
Wielokrotny uczestnik jury podczas regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów  min.: w Piotrkowie Trybunalskim, Elblągu, Kaliszu, Pyrzycach, Kielcach , Busku Zdroju itd. Wykładowca Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych w Krakowie, Nowej Hucie, Lublinie, Warszawie, Szczecinie, Elblągu, Rzeszowie itp.

dr Jadwiga Madej - POLONEZ
Jadwiga Madejdoktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (filologia germańska), nauczyciel, instruktor-choreograf, tancerka w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans”, absolwentka choreograficznych studiów podyplomowych o specjalności: taniec polski i taniec współczesny organizowanych przez Międzywydziałowe Studium Kulturalno-Oświatowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2001 roku jest pracownikien naukowym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wykłada w Instytucie Filologii Germańskiej, w Instytucie Historii na kierunku Kulturoznawstwo, w Międzywydziałowym Studium Kulturalno-Oświatowym oraz na choreograficznych studiach podyplomowych pod nazwą: Prowadzenie Zespołów Tanecznych, specjalność: taniec polski, taniec współczesny i taniec towarzyski. Prowadzi zajęcia m. in. z historii tańca i baletu, teorii tańca, techniki charakterystycznej, wyrazu scenicznego, polskich tańców narodowych i regionalnych, polskich tańców narodowych w formie towarzyskiej oraz realioznawstwa i kulturoznawstwa krajów niemieckojęzycznych. Twórca opracowań choreograficznych dla Polonijnego ZPiT „Piast” w Szwajcarii. Od 2011 roku jest instruktorem-choreografem w ZPiT UR „Resovia Saltans”, w którym prowadzi grupę koncertową „B” i szkoli pary turniejowe tańców polskich w formie towarzyskiej w kategorii czwartej i piątej. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski w tańcach narodowych w formie towarzyskiej w kat. VI (2010, 2011). Od 2011 roku jest członkinią Polskiego Forum Choreologicznego. Opublikowała arykuły: „Szwajcarski folklor taneczny. Tradycja i współczesność” (PFCH,  2012) oraz „Motywy ludowej kultury tanecznej we współczesnej sztuce tanecznej na przyładzie twórczości artystycznej Sjoukje Benedictus” (2013).

Sebastian Zajkowski - TANIEC WSPÓŁCZESNY
Sebastian ZajkowskiUmiejętności zawodowe zdobył w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu.
W 1987 r. po 8 latach intensywnej edukacji opuścił szkolne mury dla zawodowego zespołu. Jako artysta Teatru Rozrywki występował w wielu produkcjach głównie o charakterze musicalowym, baletowym i w farsach.
Latem 2000 r. dołączył do Śląskiego Teatru Tańca. Od tego czasu stworzył wiele ról w spektaklach Jacka Łumińskiego min.: "Niewinnych Marzeniach U Schyłku", "Na Końcu Tęczy", "Na Krawędzi Dnia I Snu", "7,5", "Wrzaskowisku", "Czarze Zwyczajnych Dni", "Śnie Świętego", "Zmieniając Pasy". Jako członek zespołu występował w wielu miastach na terenie Polski, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Portugalii, Indiach, na Litwie, w Wielkie Brytanii, Francji, Szwajcarii.
Kompetencje pedagogiczne zdobywał w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych. Regularnie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w studiu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. W 2005 r. łącząc siły z Leszkiem Stankiem (kolegą z zespołu) zadebiutował jako choreograf tworząc „Środek Ciężkości”.
Jego wkład jest szczególnie widoczny w sferze idei i unikatowego materiału ruchowego.

Łukasz "UFO" Łukomski - HIP HOP, POPPING
rdc_ufoŁukasz Łukomski czyli Big Poppa Ufo a.k.a. Killa Gorilla, reprezentant Royal Family Poppers. Członek i sędzia Polskiej Federacji Tańca. Radomianin, w grze od połowy lat 90’tych, uczestnik wielu contestów, jamów i warsztatów, organizator eventów poppingowych. Tancerz, sędzia, instruktor i promotor kultury hip hop. Wspiera scenę street dance nie tylko na parkiecie, ale także przez swoją pracę dziennikarską, publikuje wywiady, felietony i artykuły na portalach tanecznych oraz w magazynie „Trendy”. Od kilku lat dzieli się swoim skillem i wiedzą prowadząc stałe zajęcia i warsztaty w całej Polsce, taniec daje mu tyle samo radości co nauczanie. Mimo upływu wielu lat z poppingiem, ciągle się rozwija, zdobywa wiedzę i nowe umiejętności. Szkolił się między innymi u takich tanecznych legend jak Mr. Wiggles, Boogaloo Sam, Djidawi, Polskee Hitman czy Slim Boogie. Uważa, że dobry nauczyciel nie może poprzestać na przekazaniu podstaw, musi pokazać, że są one początkiem drogi, wskazać nowe rozwiązania i otworzyć umysły tancerzy, tak aby to kreatywność była ich najmocniejszą bronią.

Grzegorz Gargula - TANIEC TOWARZYSKI, STANDARD ZAWODU INSTRUKTORA TAŃCA
Grzegorz_GargulaCzłonek Zarządu Małopolskiego Okręgu PTT, sędzia PTT I kat., sędzia PZST, sędzia IDSF kat.A, członek ISTD (Imperial Society of Teachers of Dance) Fellow Standard, Licenciate Latin, Prezes Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej.

Andrzej Golonka - TANIEC TOWARZYSKI
Andrzej_GolonkaCzłonek Prezydium Zarządu Głównego PTT, sędzia PTT I kat., członek ISTD (Imperial Society of Teachers of Dance) Fellow Standard, Licenciate Latin, trener I kl. tańca sportowego, ukończył w zakresie tańca Studium Ministerstwa Kultury i Sztuki, wykładowca kursów kwalifikacyjnych Ministerstwa Kultury i Sztuki w zakresie tańca towarzyskiego, Skarbnik Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej.

Iwona Golczak - TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE
Iwona GolczakWybitna tancerka, a obecnie uznana trenerka tańca towarzyskiego. W parze z Michałem Malitowskim zdobyła czterokrotne Mistrzostwo Polski w Amatorach w tańcach latynoamerykańskich oraz I miejsce "Under 21 Years Latin" na Blackpool Dance Festival. Po rozstaniu z ówczesnym partnerem wyjechała do Słowenii, gdzie przez 5 lat rozwijała swoje umiejętności taneczne tańcząc z Matejem Krajcerem i reprezentując na parkietach świata Słowenię. Okres ten nie mniej owocny przyniósł jej czterokrotne Mistrzostwo Słowenii w tańcach latynoamerykańskich w Amatorach, a także II V-ce Mistrzostwo Świata w tańcach latynoamerykańskich w Amatorach 2007. Wygrywała najbardziej prestiżowe turnieje  na świecie, m.in.: UK Open Championship 2008 "Amateur Latin", Blackpool Dance Festival 2008 "Amateur Latin". Obecnie zajmuje się działalnością szkoleniową wyznając zasadę, że "Taniec to wolność, radość i wzajemna inspiracja... "  

Krzysztof Kulig - TAŃCE STANDARDOWE
Krzysztof KuligOd prawie 30 lat w ruchu tanecznym. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski amatorów i zawodowców w latach 1994-2002. Półfinalista Mistrzostw Świata i Europy wśród zawodowców.Trener II kategorii w tańcu sportowym. Członek ISTD. Wykładowca na kongresach tanecznych w kraju i za granicą. Trener i konsultant wielu byłych i obecnych mistrzowskich par tanecznych w kategoriach juniorów, młodzieży oraz dorosłych. Sędzia PTT i WDSF.

Andrzej Łukomski - KOMPOZYCJA TAŃCA, STANDARD ZAWODU INSTRUKTORA TAŃCA
LukomskiAndrzejMagister pedagogiki kulturalno-oświatowej. Instruktor tańca kat."S", trener tańca sportowego kat.II (AWF Gdańsk). Sędzia tańca towarzyskiego kat. I, freestyle kat.I, rock’n’roll kat.I, sędzia International Dance Organization od 2003 roku. Wykładowca kursów kwalifikacyjnych dla instruktorów i trenerów tańca. Konsultant par oraz zespołów tańca nowoczesnego i tańca towarzyskiego. Główny choreograf musicalu "Lato miłości". Trener i choreograf formacji "AKANT" - Radom - wielokrotnych mistrzów Polski, V-ve mistrz Świata formacji LA oraz wielokrotnych finalistów mistrzostw Świata i Europy.

Anna i Piotr Makowieccy - WEST COAST SWING
Małżeństwo, które połączyła wspólna pasja - taniec. Pracują razem od ponad 20 lat, West Coast Swing zajmują się od ponad 7 lat. Ich wychowankowie to obecnie najlepsi w Polsce trenerzy i choreografowie wielu technik tanecznych. To niezwykle charyzmatyczni instruktorzy, ich cierpliwość i wyjątkowo metodyczny sposób prowadzenia zajęć sprawiają, że kursanci zakochują się w WCS już po pierwszych zajęciach a poczucie humoru zjednuje im sympatię ludzi. West Coast Swing to ich druga po Boogie Woogie taneczna pasja, którą starają się zaszczepić wśród polskich tancerzy. Stale rozwijają się jako instruktorzy ucząc się od najlepszych amerykańskich nauczycieli na warsztatach w Europie i USA . Są pionierami tego stylu w Polsce, jako pierwsi zaprosili do naszego kraju nauczycieli z USA. Są współorganizatorami pierwszego i jedynego w Polsce festiwalu "Warsaw Swing", podczas którego na parkiecie spotykają się tancerze WCS z całego świata.

Czym jest WEST COAST SWING według naszych prowadzących...
"Taniec to miłość. To uzależnienie. To przestrzeń, w której pozwalamy sobie na bycie sobą. Uczucia nie potrzebują słów. Dialogiem jest taniec. Od pierwszych sekund czuć jakie emocje towarzyszą partnerom i właśnie to budowanie relacji poprzez taniec stoi u podstaw West Coast Swing. W tym tańcu nie ma jednej osoby która prowadzi, ponieważ odpowiedzialność leży po obu stronach.
West Coast Swing to taneczna rozmowa pomiędzy partnerką i partnerem. Rozmowa oparta jest na kilku podstawowych krokach. Reszta to improwizacja, której kierunek nadaje muzyka. Najważniejsza jest czujność partnerów na siebie i odpowiadanie na kolejne zachowania taneczne partnera. Taniec WCS można tańczyć do 80% powszechnie znanej muzyki. West Coast Swing to budowanie relacji pomiędzy partnerami przy dźwiękach muzyki. I właśnie to najbardziej urzeka w tej formie tańca - naturalność i elegancja.
Taniec West Coast Swing został stworzony w latach 50-tych, w Południowej Kalifornii. Wywodzi się z innych stylów swingu tańczonych od późnych lat 30-tych."


Komentarze
do wpisu Murzasichle 2013 - warsztaty dla Instruktorów i Tancerzy