25.09.2013 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Nie ma koordynacji bez koncentracji Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej zaprasza instruktorów, uczestników kursów kwalifikacyjnych oraz sympatyków tańca i tancerzy tańca towarzyskiego i nie tylko na pierwsze warsztaty z cyklu „Nie ma koordynacji bez koncentracji”.

 


UWAGA
Zmiana miejsca, w którym odbędą się warsztaty.


Drodzy Państwo,
w odpowiedzi na Wasze potrzeby i problemy z jakimi się borykacie zarówno jako tancerze, jak i instruktorzy, chcielibyśmy zaproponować nowy cykl zajęć zatytułowany "Nie ma koordynacji bez koncentracji", które odbędą się 20 października 2013 (niedziela) w Osiedlowym Klubie Kultury „Iskierka” przy ul. Żywieckiej 44 w Klubie Tańca "Elita" ul. Moszyńskiego 9 w Krakowie.

Celem zajęć będzie poznanie drogi do wszechstronnego rozwoju tancerza tak w sferze fizycznej, jak i mentalnej. Chcemy pokazać w jaki sposób przełożyć ćwiczenia na efekty w sferze postawy i techniki tanecznej.

Autorem proponowanego przez nas cyklu jest p. Tomasz Chocianowski – nauczyciel tańca, trener tańca sportowego, który na podstawie wieloletniego doświadczenia w nauczaniu poprzez wykorzystanie własnych nowatorskich metod pokazuje jak ważna jest świadomość ciała oraz w jaki sposób ją rozwijać.

Program warsztatów:
13.00 - zajęcia pokazowe z grupą taneczną,
14.45 - zajęcia ruchowe - część I oraz omówienie,
16.30 - zajęcia ruchowe - część II oraz podsumowanie i dyskusja,
około 18.00 - zakończenie warsztatów, rozdanie certyfikatów.

Założeniem zajęć jest wsparcie w pracy z tańczącymi już juniorami, młodzieżą i dorosłymi, czyli tancerzami przygotowanymi do kompleksowego odbioru tańca. Zajęcia oparte będą na technice tańca towarzyskiego, bowiem przedstawione zostaną przykłady i rozwiązania oparte na wybranych dwóch tańcach standardowych i dwóch latynoamerykańskich. Problematyka ta z powodzeniem może jednak zostać przetransponowana również na inne formy tańca.

Naszą specjalnością są warsztaty wzbogacone o część pokazową, nie inaczej będzie i tym razem. P. Tomasz Chocianowski przeprowadzi zajęcia z grupą juniorów i młodzieżą, tańcząca już w turniejach.  Część I i II zajęć ruchowych warsztatów przeznaczona będzie zaś na przetestowanie na sobie efektów ćwiczeń, objaśnienia oraz dyskusję i pytania odnośnie tematyki.

Tematem warsztatów będą zajęcia ruchowe, prosimy o zabraniu odpowiedniego stroju (grube skarpety, getry etc.).

Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty.

Uwaga!
Przed warsztatami instruktorskimi p. Tomasz Chocianowski przeprowadzi zajęcia dla dzieci wg zasad przedstawianych w poprzednim cyklu „Co zrobić, aby dzieci nie chciały wyjść z zajęć”. Osoby zainteresowane obserwacją lub zgłoszeniem swoich podopiecznych prosimy o skorzystanie z kontaktu podanego poniżej. Liczba miejsc ograniczona.

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ


Karty uczestnictwa należy złożyć w dniu warsztatów.


Opłata akredytacyjną wysokości 90 zł
(dla członków zwyczajnych SSiEA – 60 zł)
należy wpłacić do dnia 15.10.2013
Numer konta:  17 1020 2906 0000 1502 0152 9619  Bank PKO BP
Potwierdzenie uczestnictwa wraz z kopią (skanem) dowodu wpłaty proszę przesłać do 15.10.2013 pocztą elektroniczną na adres:
gzgrzegorz@poczta.onet.pl lub prezes@edu-art.pl

Zapisy prowadzi oraz wszelkich informacji na temat warsztatów udziela:
Grzegorz Gargula 
tel. 601 074 352, e-mail: gzgrzegorz@poczta.onet.pl lub prezes@edu-art.pl

Informacje także:
Katarzyna Gać
tel. 604 363 660, e-mail: warsztaty@edu-art.pl

Zapraszamy!

Komentarze
do wpisu Nie ma koordynacji bez koncentracji