11.01.2014 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich w formie towarzyskiej - Grand Prix Małopolski o Puchar prof. Mariana Wieczystego W imieniu Nowohuckiego Centrum Kultury, Klubu Tańców Polskich "Maki i Powoje" oraz własnym pragniemy serdecznie zaprosić na Ogólnopolskim Turniej Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej - Grand Prix Małopolski o Puchar im. Mariana Wieczystego, który odbędzie się 19 stycznia 2014 roku w sali teatralnej NCK w Krakowie.

Przyświecająca nam idea prof. Mariana Wieczystego, że "tańczyć może każdy" skłoniła nas do organizacji turnieju otwartego. Brak podziału na klasy taneczne da szansę walki o wejście do sześcioparowego finału i stanięcia na podium każdemu kto stanie w taneczne szranki.

Chcemy, by Grand Prix Małopolski było zarówno formą ochrony dziedzictwa narodowego, sposobem na propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa, ale także hołdem złożonym pierwszemu propagatorowi tańczenia tańców polskich w formie towarzyskiej w powojennej Polsce. Nasz Turniej będzie jednym z trzech obok turnieju tańców towarzyskich na obiektach krakowskiej Wisły oraz turnieju tańców towarzyskich w klasie senior w Nowym Targu, które w styczniu tego roku odbędą się dla uczczenia pamięci Prof. Wieczystego. Mamy nadzieję, że będziecie nam Państwo towarzyszyć biorąc udział w Turnieju lub podziwiając czołowych tancerzy z całej Polski, którzy przybędą by wziąć udział w zmaganiach.

plakat_maly

 

Komentarze
do wpisu Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich w formie towarzyskiej - Grand Prix Małopolski o Puchar prof. Mariana Wieczystego