4.09.2014 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Murzasichle 2014 - Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy W powietrzu już czuć zbliżającą się jesień, co i dla nas jest znakiem, że najwyższy czas zacząć planować termin i tematykę warsztatów. Rezerwujcie czas: 28-30 listopad, Murzasichle :)Termin: 28-30 listopad 2014 r.

Miejsce: Górski Ośrodek Szkoleniowo-Wczasowy "Hawrań" (znany warsztatowiczom jako "Zbójnik") ul. Sądelska 10 B, Murzasichle k/Zakopanego
*Każda specjalność będzie miała do dyspozycji salę treningową wyposażoną w lustra, parkiet lub podłogę baletową. Sale są przestronne, jasne, o wielkościach 11x11, 8x11, 6x10.

Cena: 450 zł (przedpłata 150 zł - przelew, dopłata 300 zł - gotówka w dniu rozpoczęcia warsztatów)

Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:

  • pobrać Kartę zgłoszenia,
  • dokonać przedpłaty w wysokości 150 zł na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej: 17 1020 2906 0000 1502 0152 9619 Bank PKO BP Przedpłata przepada w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach.
  • wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  • termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 listopada 2014 r.


Przewidywany rozkład zajęć:

Tabelka_1
*Powyższy rozkład zajęć może ulec drobnym zmianom w zależności od ułożonego grafiku wszystkich trzech specjalności.

Kontakt w sprawie szczegółów: warsztaty@edu-art.pl lub 604 36 36 60

Zajęcia poprowadzą dla nas: 

  • TANIEC LUDOWY

jbJan Brodka - FOLKLOR GÓRALI ŻYWIECKICH
Muzyk, multiinstrumentalista, regionalista.
Od 1971 roku związany z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka”, w którym to pełni funkcję Kierownika Kapeli oraz Kierownika Organizacyjnego i Artystycznego Zespołu.
Autor licznych opracowań muzycznych do układów tanecznych, stanowiących podstawę repertuaru „Ziemi Żywieckiej”. Współautor licznych opracowań scenicznych folkloru górali żywieckich prezentowanego przez zespoły polskie i zagraniczne.
Jest autorem publikacji „Folklor Górali Żywieckich” (we współpracy z Marią Romowicz), „Muzyka Ziemi Żywieckiej”, „Grajom skrzypki, dudniom basy. Ludowe muzykowanie na Żywiecczyźnie dawniej i dziś”.
Wykładowca i  pedagog polonijnych kursów instruktorskich.
Laureat m.in. nagrody im. Oskara Kolberga, odznaczony jako „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, posiadacz Srebrnego Medalu „Gloria Artis”.

ja_str_podmiejskiKrystyna Kwaśniewska - FOLKLOR GÓRALI ŻYWIECKICH
Pedagog tańca, regionalista i znawca folkloru Żywiecczyzny.
Od około 14 lat Instruktor i Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka”.
Autorka licznych opracowań tanecznych w zespołach polskich i zagranicznych, m.in. w ZPiT „Nowa Ruda”, ZTL „Kundzia”, KZF „Krebane”.
Wykładowca i pedagog polonijnych kursów instruktorskich.
Odznaczona m.in. jako „Zasłużona dla kultury polskiej”.

10719167_852283678128703_1166091526_nKarolina Moskal-Flaga – PODSTAWY TAŃCA JAZZOWEGO
Instruktor i choreograf Studia Tańca "R".
Specjalizuje się w tańcu współczesnym, jazz’owym i technikach street dance’owych. Ukończyła dwuletni kurs instruktorski w SSiEA o specjalizacji taniec współczesny. Wykładowca obecnej edycji Kursu na Instruktora Tańca.
Regularnie szkoli się na warsztatach w Kieleckim Teatrze Tańca. W zakresie technik street dance’owych szkoliła się w Londynie w Pineapple Dance Studio. Jest również dyplomowaną instruktorką Zumby Fitness i Zumby Kids. W 2012 roku na Jamajce zdobyła tytuł „Dance Hall Queen”.

  • TANIEC TOWARZYSKI

P1020378Grzegorz Gargula – TANIEC TOWARZYSKI
Uczeń prof. Mariana Wieczystego. Nauczyciel tańca, trener tańca sportowego, sędzia międzynarodowy, działacz taneczny. Prezes Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej.
Wykładowca Kursu na Instruktora Tańca organizowanego przez SSiEA.  Animator ruchu turniejowego tańca seniorów. Członek ISTD (Imperial Society of Teachers of Dancing) Fellow Standard, Licenciate Latin.

gk2Grzegorz Kałmuczak – TANGO
Taniec towarzyski oraz tango to jego największe pasje, nawet większe niż matematyka (wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu). Zawód nauczyciela tańca wykonuje od prawie 30 lat. Jest dyplomowanym Nauczycielem Tańca Kat. S. oraz Nauczycielem Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii Member ISTD. Posiada uprawnienia Trenera Sportowego Tańca Towarzyskiego dyplom UKFiS oraz Sędziego Sportowego Tańca Towarzyskiego Kat. 1 (sędziował około 550 turniejów tanecznych). Z tangiem związany od 17 lat. Jest absolwentem Szkoły Tango Argentino „Estudio DNI” w Buenos Aires. Swoją wiedzą dzieli się z pasjonatami tanga prowadząc regularne kursy, warsztaty (m.in. na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego Polskiego Teatru Tańca Ewy Wycichowskiej), milongi, pokazy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego PTT oraz Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego PZST.

DSCF3400Damian Wasiuta – LATINO SHOW & BROADWAY
Dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego oraz hip hopu. Pedagog i choreograf formacji "Tequila" i formacji "WDance". Szkolił się w znanej i renomowanej na całym świecie szkole tańca Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Jego ogromne doświadczenie i profesjonalny warsztat taneczny są zasługą wieloletnich treningów podczas warsztatów i szkoleń tanecznych w Polsce i na świecie. Od 14 lat nieprzerwanie szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje w takich dyscyplinach tanecznych jak: Taniec Towarzyski, Taniec Użytkowy - Discofox, Salsa, Videoclip Dance, Hip Hop, Street Dance, Latin Jazz & Broadway.

  • TANIEC NOWOCZESNY

rhoRobert RHO Chodara – HIP HOP CHOREOGRAPHY
Tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor tańca.
Finalista programu TV Viva Carefree Dance Academy. Choreograf grupy tanecznej wena-X (Kraków). Ukończył włoską profesjonalna szkołę taneczna w Mediolanie F.I.P.D (5 specjalizacji: jazz, modern, freestyle, choreographic team, tańce latynoamerykanskie). Szkolił sie w Los Angeles w najlepszych szkołach na świecie t.j: Debbie Reynolds Studio, Millenium Dance Complex oraz The Edge Performing Arts Center. Ciągle stara rozwijać swoje umiejętności w wielu technikach tańca t.j : hip hop, jazz, house, contemporary. Na codzień pracuje w szkole tańca ''WENA''w Krakowie. W trakcie swojej drogi tanecznej jego nauczycielami byli najlepsi instruktorzy/tancerze z całego świata m.in: Wade Robson (USA), Marty Kudelka (USA), Dino Verga (Milano), Tony Czar (Los Angeles), Lee Daniel (Los Angeles), April Rodriguez (Los Angeles), sir Charles (Los Angeles), Gigi Torres (Los Angeles), Kyle Hanagami (Los Angeles), Sonya Tayeh (Los Angeles)- Amerykański You Can Dance, Erica Sobol (Los Angeles), Thierry Verger (Francja), Kristin Lorello (Los Angeles), Cass Smith (Los Angeles), Miguel Antonio(Los Angeles), Rob Peters (Los Angeles), Manuele (Milano), Rob Rich (Los Angeles) i wielu innych... 

Rafał Lebiest – TECHNIKI STREET DANCE DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Instruktor, choreograf, wykładowca kursów instruktorskich z zakresu technik street dance.
Członek Zarządu Polskiego Związku Tańca Freestyle. Sędzia freestyle. Trener Szkoły Tańca Wena oraz KTS Wena - wielokrotnych reprezentantów Polski na imprezach międzynarodowych, finalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w technikach Hip-Hop.

rdc_ufoŁukasz UFO Łukomski – POPPING I HIP HOP FREESTYLE
Tancerz, sędzia, instruktor i promotor kultury hip hop.
Łukasz Łukomski czyli Big Poppa Ufo a.k.a. Killa Gorilla, reprezentant Royal Family Poppers. Członek i sędzia Polskiej Federacji Tańca. Radomianin, w grze od połowy lat 90’tych, uczestnik wielu contestów, jamów i warsztatów, organizator eventów poppingowych. Wspiera scenę street dance nie tylko na parkiecie, ale także przez swoją pracę dziennikarską, publikuje wywiady, felietony i artykuły na portalach tanecznych oraz w magazynie „Trendy”. Od kilku lat dzieli się swoim skillem i wiedzą prowadząc stałe zajęcia i warsztaty w całej Polsce, taniec daje mu tyle samo radości co nauczanie. Mimo upływu wielu lat z poppingiem, ciągle się rozwija, zdobywa wiedzę i nowe umiejętności. Szkolił się między innymi u takich tanecznych legend jak Mr. Wiggles, Boogaloo Sam, Djidawi, Polskee Hitman czy Slim Boogie. Uważa, że dobry nauczyciel nie może poprzestać na przekazaniu podstaw, musi pokazać, że są one początkiem drogi, wskazać nowe rozwiązania i otworzyć umysły tancerzy, tak aby to kreatywność była ich najmocniejszą bronią.

10719385_852283914795346_1646205370_nKarolina Moskal-Flaga – DANCEHALL
Instruktor i choreograf Studia Tańca "R".
Specjalizuje się w tańcu współczesnym, jazz’owym i technikach street dance’owych. Ukończyła dwuletni kurs instruktorski w SSiEA o specjalizacji taniec współczesny. Wykładowca obecnej edycji Kursu na Instruktora Tańca.
Regularnie szkoli się na warsztatach w Kieleckim Teatrze Tańca. W zakresie technik street dance’owych szkoliła się w Londynie w Pineapple Dance Studio. Jest również dyplomowaną instruktorką Zumby Fitness i Zumby Kids. W 2012 roku na Jamajce zdobyła tytuł „Dance Hall Queen”.

  • ZAJĘCIA WSPÓLNE

10360772_889502857733588_8729335683862465320_nAnna i Piotr Makowieccy – WEST COAST SWING
Małżeństwo, które połączyła wspólna pasja - taniec. Pracują razem od ponad 20 lat, West Coast Swing zajmują się od ponad 7 lat. Ich wychowankowie to obecnie najlepsi w Polsce trenerzy i choreografowie wielu technik tanecznych. To niezwykle charyzmatyczni instruktorzy, ich cierpliwość i wyjątkowo metodyczny sposób prowadzenia zajęć sprawiają, że kursanci zakochują się w WCS już po pierwszych zajęciach a poczucie humoru zjednuje im sympatię ludzi. West Coast Swing to ich druga po Boogie Woogie taneczna pasja, którą starają się zaszczepić wśród polskich tancerzy. Stale rozwijają się jako instruktorzy ucząc się od najlepszych amerykańskich nauczycieli na warsztatach w Europie i USA . Są pionierami tego stylu w Polsce, jako pierwsi zaprosili do naszego kraju nauczycieli z USA. Są współorganizatorami pierwszego i jedynego w Polsce festiwalu "Warsaw Swing", podczas którego na parkiecie spotykają się tancerze WCS z całego świata.

mms_img_1207034546Tomasz Sadlakowski – KIZOMBA
Wszechstronny tancerz, instruktor tańca sportowego, zainteresowany i zajmujący się różnymi gatunkami tańca.
Profesjonalnie tańczy od 1991 roku. Swój warsztat taneczny rozwijał w wielu szkołach i formacjach tanecznych w ramach dziesiątków warsztatów tanecznych i instruktorskich oraz kursów tańca. Brał udział w przeszło tysiącu koncertach, spektaklach i pokazach tanecznych. Występował na scenach w kraju i za granicą, od Kanady przez Stany Zjednoczone i Meksyk, kraje Europy, po Koreę i Japonię.
Jako tancerz, instruktor i choreograf zwraca uwagę na technikę i estetykę tańca, lecz kładzie także duży nacisk na naturalność, swobodę i kreatywność.
Specjalizuje się w kizombie, tangu argentyńskim, polskich tańcach narodowych i w tańcu użytkowym. 

 


Komentarze
do wpisu Murzasichle 2014 - Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy