10.09.2017 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
II Ogólnopolskie Warsztaty Folklorystyczne dla Muzyków W zeszłym roku pojawiły się po raz pierwszy, ale pokazały nam, że to niezwykle ważna tematyka więc postanowiliśmy kontynuować temat i w Murzasichlu znaleźć także stałe miejsce na warsztaty dla muzyków.

Zapraszamy kierowników, członków kapel działających przy zespołach folklorystycznych oraz pozostałych muzyków zainteresowanych folklorem do udziału w warsztatach pogłębiających wiedzę oraz umiejętności gry w charakterze danego regionu. W tym roku przybliżymy FOLKLOR MUZYCZNY REGIONU OPOCZYŃSKIEGO.

W programie warsztatów znajdą się między innymi: informacje dotyczące obowiązującego instrumentarium, charakterystycznego prymowania, sekundowania, basowania, rytmiki, melodyki stosowanych w tradycyjny sposób.

Termin: 24-26 listopad 2017 r.

Miejsce: Górski Ośrodek Szkoleniowo-Wczasowy "Hawrań", ul. Sądelska 10 B, Murzasichle k/Zakopanego

Cena: 450 zł

Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:
  • pobrać Kartę zgłoszenia,
  • dokonać przedpłaty (150 zł) lub wpłaty całości należności (450 zł) przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
  • wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  • termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 listopada 2017 r.
  • w razie pytań prosimy o kontakt: 512 356 339

Szczegółowy grafik zajęć: wkrótce
Murza_muz

Warsztaty poprowadzą:


Radosław Biniek
- FOLKLOR MUZYCZNY REGIONU OPOCZYŃSKIEGO
maxresdefault_1Człowiek pełen pasji, ogromnej wiedzy i niezwykłej miłości do swego regionu.
Jest absolwentem szkoły muzycznej I stopnia w klasie akordeonu. Gra na harmonii polskiej, w sposób wirtuozowski, jednocześnie nieodbiegający charakterem od surowego stylu gry ludowej. Od początku lat 90. związany z kapelą ZPiT „Tramblanka”, gdzie uczył się oberków m.in. od Mariana Popeckiego, nieżyjącego już znakomitego skrzypka ludowego z Opoczna. Wraz z Mamą Haliną i siostrą Kamilą Biniek – Kaczorowską tworzą rodzinną kapelę Binków . Ma na swoim koncie wiele sukcesów indywidualnych, (m.in. I miejsce na IV Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej, 2011 r). W roku 2013 był finalistą konkursu „Stara Tradycja” .
W roku ubiegłym wraz z absolwentami Akademii Muzycznej koncertował podczas Jazz Festiwalu w Kopenhadze. Brał również udział w nagraniu płyty inspirowanej polskim folklorem, na której stanowił źródło tematów oberkowych .
Od niedawna Pan Radosław grywa w kapeli ze skrzypkiem Romanem Wojciechowskim, jak również z bębnistą Bogdanem Lipskim. W tym składzie rozpoczął współpracę ze znanym muzykiem jazzowym Michałem Urbaniakiem, z którym m.in. występował w sierpniu tego roku w Lublinie.

Jacek Lewandowski – CHARAKTERYSTYKA FOLKLORU REGIONU OPOCZYŃSKIEGO
11105156_688325717960582_5092730592208500448_nJeden z tych ludzi, na których wystarczy spojrzeć i widać region. Nie uczy tylko kroków i figur, nadaje folklorowi ludzki wymiar, ubiera go w mentalność, charakter, obyczajowość, „zaraża” miłością do materii o której mówi, śpiewa i tańczy.
Regionalista, instruktor tańca, choreograf, wykładowca kursów instruktorskich oraz licznych warsztatów folklorystycznych w kraju i za granicą. Konsultant zespołów folklorystycznych województwa łódzkiego z ramienia Łódzkiego Domu Kultury. Na co dzień współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca „Dobroń”, „Smardzewianie” i „Mali Smardzewianie”.

Komentarze
do wpisu II Ogólnopolskie Warsztaty Folklorystyczne dla Muzyków