25.02.2018 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Światowy Program Taneczny cz. 2 Zapraszamy na drugą część warsztatów ze Światowego Programu Tanecznego z Andrzejem Golonką.  Warsztaty przeznaczone są dla instruktorów tańca towarzyskiego oraz instruktorów innych technik tanecznych.


Data: II spotkanie – 24-25.03.2018 roku.
Jeśli ktoś nie uczestniczył w I spotkaniu również może dołączyć. Zajęcia zaczną się powtórką.
Termin kolejnych spotkań oraz ich ilość zostaną ustalone w czasie II spotkania.
Zajęcia odbywać się będą weekendowo raz w miesiącu.

Zajęcia: sobota, godz. 10:00-12:30 i 13:30-16:00
              niedziela, godz. 10:00-12:30 i 13:30-16:00

Miejsce: Kraków, szczegóły wkrótce

Cena: 150 zł/weekend
Cena dla członkowie SSiEA: 100 zł/weekend

Zgłoszenia:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:

  •     pobrać Kartę zgłoszenia,
  •     dokonać opłaty za warsztaty przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
  •     wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem przelewu przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  •     termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 marca 2018 roku.

W  programie:  
Przypomnienie i nauka Światowego Programu Tanecznego oraz metodyka nauczania tańca użytkowego.

Światowy Program Taneczny (World Dance Programme) został utworzony w Europie w latach 60-tych XX wieku i stał się wielką rewolucją dla ówczesnego środowiska nauczycieli tańca towarzyskiego. Jego podstawowym celem było zestawienie tańców i figur tanecznych, które zalecane są przy nauczaniu tańca użytkowego dla początkujących. Zasady te miały być  uniwersalne na całym świecie i zgodne z obowiązującą kulturą towarzyską pod różnymi szerokościami geograficznymi.
Krok podstawowy każdego tańca miał być nauczany w taki sam sposób, aby ludzie z różnych środowisk i kultur mogli razem zatańczyć. Następujące po sobie figury miały być łatwe w wykonaniu i umożliwiać taniec w różnych warunkach bez zagrażania bezpieczeństwu innych tańczących. Waga przeniesiona z techniki tanecznej, znajomości kierunków poruszania się na sali czy rytmu i pracy stóp zostały przeniesione na dobra zabawę uczestników tańca.

Prowadzący: Andrzej Golonka
Andrzej_GolonkaSędzia FTS I kat., członek ISTD (Imperial Society of Teachers of Dance) Fellow Standard, Licenciate Latin, trener I kl. tańca sportowego, wychowanek Prof. Mariana Wieczystego, Kierownik specjalności, opiekun merytoryczny i wykładowca kursów kwalifikacyjnych z zakresu tańca towarzyskiego rekomendowanych przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Skarbnik Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej.


Komentarze
do wpisu Światowy Program Taneczny cz. 2