7.04.2018 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Dance Coaching - Warsztaty rozwojowe dla tancerzy i instruktorów W 2016 roku na Ogólnopolskich Warsztatach dla Instruktorów Tańca i Tancerzy w Murzasichlu gościliśmy Michała Godlewskiego, który swoimi zajęciami podbił serca wszystkich uczestników bez względu na specjalizację taneczną. Zaczarował wówczas atmosferą, uświadomił wszystkim jak ważny w naszym życiu jest świadomy oddech, jak potrafi nas pobudzać do działania czy też wręcz przeciwnie - wyciszać.


Termin: 12 maja 2018 rok (sobota)

Miejsce: Ośrodek Kultury "Krakowiacy" ul. Św. Gertrudy 4, Kraków

Cena: 120 zł


Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:
  • pobrać Kartę zgłoszenia,
  • dokonać wpłaty (120 zł) przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
  • wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
  • termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 maja 2018 r.

Wstępny program:
11.00-14.00 Inteligencja Oddechu w Praktyce
Sposoby na na zwiększenie wydolności treningowej, regulację emocji i stresu przy pomocy pracy z oddechem.
16.00 - 19.00 Inteligencja Oddechu z elementami Coachingu
Narzędzia coachingowe pozwalające zwiększyć efektywność i performance.

Kontakt w sprawie szczegółów: warsztaty@edu-art.pl lub 604 36 36 60

Nasz prowadzący: Michał Godlewski
IMG_3978Założyciel Instytutu Oddechu i promotor kultury inteligentnego oddychania. Od 16 lat prowadzi warsztaty, tygodniowe treningi i indywidualne sesje oddechu. Kształci praktyków oddechu i rozpowszechnia oddech, jak sposób lepszego funkcjonowania na co dzień, sposób na regenerację, zdrowie i dobre samopoczucie, a także metodę głębokiego kontaktu z własnymi siłami witalnymi, twórczymi i emocjonalnymi.
Więcej o jego podejściu do inteligencji oddechowej można przeczytać w artykułach:
Inteligenty Oddech - wpływ oddechu na nasze życie
Reportaż w Wysokich Obcasach
Opiekun merytoryczny programu edukacyjnego dla trenerów biznesu: Akademia Mistrzów Treningu. Inicjator wypraw Oddech Świata do Toskanii, Tajlandii.
Prelegent na Konferencjach Naukowych UJ i Eventach Szczęście na Głowie.
Wykładał na uniwersytecie im. Ks. Jana Tischnera na kierunku „Trener i Coach”, a także Internaltional Bussines Development. Autor metody BreathFlow.
Przez 20 lat sportowo tańczył tańce latynoamerykańskie, brał udział w występach eventowej grupy akrobatyczno-taneczenej REAN (obecnie sDylczyk Art), a także brał udział w performance Krakowskiego Teatru Tańca.

Co nam daje świadomość oddechu?!
Zoptymalizowanie swoich możliwości fizycznych dzięki technikom oddechu i koncentracji ekspozycji na zimno osiągnął Wmi Hof, który w wieku 54 lat pobił 21 rekordów Guiness'a. Między innymi:
• W lutym 2009 wspiął się w przeciągu dwóch dni na szczyt Kilimandżaro, ubrany jedynie w szorty.
• Tego samego roku ukończył maraton mający miejsce za kołem podbiegunowym w Finlandii. Ówcześnie panujące temperatury sięgały −20 °C. Ubrany tylko w szorty Hof ukończył bieg z czasem 5 godzin i 25 minut. Wyczyn ten został sfilmowany przez Firecrackerfilms.
• Najszybciej przebiegł boso półmaraton – 2 godziny 16 minut i 34 sekundy

Wiemy, że oddech potrafi natychmiastowo uspokoić Twoje wzbudzenie emocjonalne, albo pobudzić energię życiową. Wiemy, że pomaga rozluźnić spięte ciało. Wiemy, że powoduje odruch relaksu w systemie nerwowym. Wiemy, że z czasem zwiększają się zdolności koncentracji i poprawia funkcjonowanie pamięci i wnikliwości. Wiemy, że rozwijamy najbardziej zaawansowane procesy poznawcze - które opierają się o synergiczne odczuwanie wszystkim kanałami percepcji. Wiemy, że podczas praktyki oddechu mogą uruchomić się fale alfa i theta , w których nasza kreatywność sięga swojego geniuszu. Wiemy, że oddech wpływa na odczuwanie pozytywnych stanów emocjonalnych. Wiemy, że detoksyfikujemy się oddechem. Wiemy, że oddech wzmacnia Twój mózg. Wiemy, że uspakajają się myśli. Wiemy, że oddech działa przeciwdepresyjnie. Wiemy,
że oddech sprawia, że poprawiają się nasze zdolności koordynacji ruchowej.

Podczas warsztatu nauczysz się jak użyć oddechu, żeby osiągnąć te rezultaty i wzmocnić swój performance taneczny na poziomie fizycznym (przygotowanie do wysiłku i lepsza regeneracja), a także na poziomie psychicznym (rozwijanie odporności na stres, zwiększanie koncentracji, stan flow).

Siła psychiki w osiąganiu celów
Równowaga psychiczna i pewność w działaniu to poza przygotowaniem do osiągnięcia celu jedne z najistotniejszych aspektów wspomagających nas w działaniu. Wiemy, że sukces Adama Małysza miał związek z jego przygotowaniem mentalnym do zawodów. Wiem, że sukces reprezentacji Polski w piłce siatkowej odbył się przy udziale trenera mentalnego.

Michał przybliży nam ćwiczenia uruchamiające wizualizację i podpowie, jak dzięki stymulującym pytaniom przygotować mentalnie siebie i naszych podopiecznych do osiągnięcia zaplanowanych rezultatów. Podczas warsztatów coachingu poznamy co najmniej dwa narzędzia coachingowe, które będziemy mogli wykorzystać w treningu własnym, lub pracy z tymi, których uczymy.


Komentarze
do wpisu Dance Coaching - Warsztaty rozwojowe dla tancerzy i instruktorów