28.09.2018 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
XLII Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy - Murzasichle 2018 23-25 listopad to czas, który z pewnością powinniście spędzić z nami w Murzasichlu na XLII Ogólnopolskich Warsztatach dla Instruktorów Tańca i Tancerzy.


To już kolejne nasze warsztatowe spotkanie, na których miłośnicy kultury ludowej zarówno tancerze, muzycy, jak i instruktorzy i kierownicy kapel będą mogli wspólnie uczyć się i inspirować. Tym razem naszym tematem wiodącym będzie nieznany folklor Opola. Tancerze i instruktorzy zajmujący się tańcem towarzyskim też nie będą się nudzić, wszak w tym roku dowiedzą się jak zrobić wielkie show i umiejętnie wplatać jego elementy zarówno w swoją codzienność czy wykorzystywać w trakcie pokazów i gal.

Termin: 23-25 listopad 2018 rok (piątek-niedziela)

Miejsce: Górski Ośrodek Szkoleniowo-Wczasowy "Hawrań", ul. Sądelska 10 B, Murzasichle koło Zakopanego

Cena: 450 zł (warsztaty, materiały dydaktyczne, 2 noclegi, pełne wyżywienie)

Zgłoszenie:
W celu zgłoszenia swojego udziału w warsztatach należy:
•    pobrać Kartę zgłoszenia,
•    dokonać przedpłaty (150 zł) lub wpłaty całości należności (450 zł) przelewem na konto Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej:  17102029060000150201529619 Bank PKO BP
•    wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania przedpłaty przesłać na adres warsztaty@edu-art.pl
•    termin nadsyłania zgłoszeń na specjalność upływa 19 listopada 2018 r.

Szczegółowy rozkład:

Bez__tytu__u

Kontakt w sprawie szczegółów: warsztaty@edu-art.pl lub 604 36 36 60

Zajęcia poprowadzą dla nas:
•    TANIEC LUDOWY

lazurki_orderusmiechuzofiamarcinek_8_1024x681Zofia Marcinek - FOLKLOR OPOLSZCZYZNY
Cieszynianka, tancerka Zespołu Pieśni i Tańcz Ziemi Cieszyńskiej, z wykształcenia pedagog i instruktor tańca. Badaczka folkloru tanecznego Śląska. Wykładowca tańców Górnego Śląska, Beskidu Śląskiego, Śląska Opolskiego i Śląska Cieszyńskiego na tanecznych kursach kwalifikacyjnych i warsztatach dla instruktorów tańca ludowego w Polsce i za granicą. Jurorka na licznych przeglądach zespołów tanecznych. Stworzyła wiele choreografii, w tym choreografie dla Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni”, Zespołu „Lazurki” , którego jest założycielem, oraz liczne choreografie dla polskich i polonijnych zespołów folklorystycznych. Jest kontynuatorką dzieła swojej matki - Janiny Marcinkowej etnochoreolog, zbieraczki i popularyzatorki regionu śląskiego.44825390_299790570628750_7224650250508566528_nBartosz Wójcik
– PARTNEROWANIE W FOLKLORZE
Tancerz i Choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczynał w Zespole Pieśni i Tańca "Kurpie" (Ostrołęka). Doświadczenie taneczne zdobywał na deskach Kieleckiego Teatru Tańca, Rewiowego Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej, współpracując z grupą Taneczną Volt, biorąc udział w licznych przedstawieniach, festiwalach, oraz produkcjach w Polsce i za granicą. Ukończył Kurs Instruktorski Tańca Jazzowego w Kielcach. Jest twórcą spektakli i choreografii, zarówno w grupach dziecięco-młodzieżowych, jak również przy współpracy z grupami profesjonalnymi. Finalista 9 edycji programu You Can Dance - po prostu tańcz.Marzena_BiesiadeckaMarzena Biesiadecka – KLASYKA NA WESOŁO
Anioł tańca klasycznego zarówno dla naszych uczestników kursów instruktorskich, jak i warsztatowiczów. Swoim uśmiechem, łagodnym usposobieniem i wysoką kulturą osobistą sprawia, że nawet największy leń i sceptyk stara się, by w czasie prowadzonych przez nią zajęć zasłużyć na dobre słowo. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Instruktorka tańca ludowego i współczesnego. Posiada dwudziestoletni staż pracy jako tancerka i koryfej głównie w Operze Krakowskiej. Od 1997 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą jako pedagog baletu. Jest autorką licznych choreografii do spektakli teatralnych.

IMG_3978Michał Godlewski – INTELIGENTNY ODDECH
Założyciel Instytutu Oddechu i promotor kultury świadomego oddychania. Od 14 lat prowadzi warsztaty, tygodniowe treningi i indywidualne sesje oddechu. Kształci praktyków oddechu i rozpowszechnia oddech, jak sposób lepszego funkcjonowania na co dzień, sposób na regenerację, zdrowie i dobre samopoczucie, a także metodę głębokiego kontaktu z własnymi siłami witalnymi, twórczymi i emocjonalnymi.
O sobie mówi: "Najpierw byłem tancerzem. Znam pasję i zaangażowanie tego sposobu wyrażania siebie. Dzielę ją z Wami. Tak będzie zawsze. Taniec jest uzewnętrznieniem własnych przeżyć w określonej formie, lub bez formy, jeśli mówilibyśmy o spontanicznej improwizacji. Oddech - w jego najgłębszym aspekcie - jest sposobem na wzbogacenie wewnętrznego przeżywania, tak aby wyrażona treść była bogatsza, ale nie tylko…"

Warsztat "Inteligencja Oddechu" obejmuje ogólne zastosowanie oddechu dla relaksu, wzmocnienia i regulacji nastroju. Podczas naszych treningów, prób i występów stres może sprawiać, że spada nasza zdolność do swobodnej ekspresji, jak i twórczy przepływ. Oddech jest doskonałym remedium na tę kondycję i tego będziemy się w praktyce uczyć.

Oddech w Tańcu - kondycja, koordynacja, ekspresja.
Oddech jest mechanizmem emocjonalnym i energetycznym. Pomaga nam zbudować staminę do treningów i zadbać o zdrowie tak ważne podczas naszych codziennych działań, jak i występów. Co więcej oddech jest ruchem. Tam gdzie kończy się mechaniczna przestrzeń naszego ciała, rozpoczyna się energetyczna i ekspresyjna przestrzeń oddechu. Dzięki jej wykorzystaniu można zwiększyć zakres lub tempo ruchu, lub oddać nastrój, a także dostroić się do partnera. Dla tancerzy tańca towarzyskiego do znakomite narzędzie podniesienia jakości performance’u.

•    TANIEC TOWARZYSKI  
Grzegorz_GargulaGrzegorz Gargula
– FIGURY ZAAWANSOWANE W WALCU WIEDEŃSKIM
Opiekun i pomysłodawca programu warsztatów dla specjalności towarzyskiej. Uczeń prof. Mariana Wieczystego. Dyplomowany nauczyciel tańca (Imperial Society of Teachers of Dancing - Fellow Standard, Licenciate Latin), trener tańca sportowego (AWF, WDSF DanceSport Academy), sędzia międzynarodowy, działacz taneczny. Wykładowca Kursu na Instruktora Tańca organizowanego przez SSiEA. Animator ruchu turniejowego tańca seniorów. Członek i honorowy prezes SSiEA.
 

z_002Anna i Lech Romankiewicz – LINIE I POZY W TAŃCU TOWARZYSKIM
Wielokrotni Mistrzowie Polski w stylu standardowym (5 razy jako amatorzy, 5 razy jako zawodowcy). Finaliści Mistrzostw Świata w Show. Trenerzy tańca sportowego.

 

 

 

 

Ania_i_PiotrAnna i Piotr Makowieccy - DIPS & TRICKS CZYLI JAK EFEKTOWNIE ZAKOŃCZYĆ TANIEC
Małżeństwo, które połączyła wspólna pasja - taniec. Pracują razem od ponad 20 lat.
Boogie Woogie oraz tańce swingowe to ich taneczna pasja, którą starają się zaszczepić wśród polskich tancerzy. Są pionierami tych stylów w Polsce, jako pierwsi zaprosili do naszego kraju nauczycieli z USA. Są współorganizatorami pierwszego i jedynego w Polsce festiwalu "Warsaw Swing”.
Ich wychowankowie to obecnie najlepsi w Polsce trenerzy i choreografowie wielu technik tanecznych, m.in.: Anna Youya Jujka, Jacek Gumienny - trener największego klubu boogie w Polsce (m. Chełm) Michał i Weronika Kwiatkowscy - Klub SHIM SHAM (lindy hop).
To niezwykle charyzmatyczni instruktorzy, ich cierpliwość i wyjątkowo metodyczny sposób prowadzenia zajęć sprawiają, że kursanci zakochują się w każdej technice tańca, którą prowadzą już od pierwszych zajęć, a poczucie humoru zjednuje im sympatię ludzi. Stale rozwijają się jako instruktorzy ucząc się od najlepszych amerykańskich nauczycieli na warsztatach w Europie i USA.

Potańcówka, muzyka na żywo, utwór zbliża się do końca, już wiesz że nadchodzą ostatnie uderzenia. W głowie pojawia się panika - co teraz? Chcesz podkreślić zakończenie piosenki, jednak w głowie pustka. Pierwszy taniec - kursanci pytają o proste pozy podkreślające klimat w "ich piosence". Tworzysz choreografię i szukasz ciekawych pomysłów dla pary..
Anna i Piotr przyjdą nam na pomoc z warsztatami, podczas których poznamy wiele możliwości tanecznego zakończenia utworu lub frazy.

pajerskaKrystyna Pajerska– DISCOFOX SPORTOWY
Bliską przyjaźń z rosyjską odmianą stylu discofox rozpoczęła wyjazdem do Rosji na NORDCUP - największy tamtejszy festiwal związany z tym stylem. Od tego czasu odwiedza rosyjską społeczność tego tańca regularnie i skupia swoje działania na propagowaniu tego stylu zarówno w Polsce jak i innych europejskich krajach. W swoim dorobku posiada takie osiągnięcia jak: Oficjalne Mistrzostwo Polski stylu discofox 2018, II v-ce mistrzostwo świata w stylu discofox 2017, zdobycie kategorii j&j Rising Stars w kategorii discofox w rosyjskim systemie punktowym.

 
Michał Godlewski
– INTELIGENTNY ODDECH, ODDECH W TAŃCU
opis powyżej

Bartosz Wójcik - JAZZ DANCE SHOWCASE
opis powyżej

Marzena Biesiadecka – KLASYKA NA WESOŁO
opis powyżej

Komentarze
do wpisu XLII Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Tańca i Tancerzy - Murzasichle 2018