17.01.2012 » komentarze do wpisu (przeczytaj, dodaj)
Stowarzyszenie Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych serdecznie zaprasza na weekendowe warsztaty z Lindy Hop, które odbędą się w Krakowie w pierwszy weekend lutego (4-5.02.2012). Planujemy zajęcia na 2 poziomach: początkującym i średniozaawansowanym. Zachęcamy do udziału zarówno bardziej doświadczonych tancerzy, jak i osoby, które dotąd nie tańczyły lub chciałyby popracować nad podstawami lindy hop.

Termin: 4-5.02.2012 (zajęcia w sobotę i niedzielę + swingowa impreza taneczna w sobotę)

Miejsce: Dom Kultury Kolejarza, ul. Św. Filipa 6

Cena:

  • poziom początkujący: 60 zł/os. (3 bloki zajęć po 1.5 godziny)
  • poziom średniozaawansowany: 100zł/os. (5 bloków zajęć po 1.5 godziny)
  • wejście na pojedyncze zajęcia: 25 zł/os.

 

Harmonogram:

Harmonogram zajęć

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie potwierdzenia uczestnictwa na adres warsztaty@dragonswing.pl, z podaniem imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego bądź adresu e-mail.

Istnieje możliwość zorganizowania noclegu w pokojach noclegowych Kolejowego Towarzystwa Kultury dla osób spoza Krakowa.

Instruktorzy:

Michał Oblaciński i Katarzyna Dybowska

Przygodę z Lindy Hop rozpoczęli w 2005 roku. Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcili warsztatom i festiwalom tańca swingowego na całym świecie (m.in. USA, Szwecja, Ukraina, Litwa, Włochy, Hiszpania, Norwegia). Dało im to szansę poznania metodyki nauczania Lindy Hop przez najlepsze pary instruktorskie m.in. legendę tańca swingowego - Frankiego Manninga.

Michał i Kasia są założycielami i aktywnymi animatorami sceny Lindy Hop w Warszawie. Od kilku lat prowadzą regularnie zajęcia w Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL, są także zaangażowani w organizację cyklicznych swingowych imprez tanecznych, warsztatów i różnego rodzaju eventów mających na celu popularyzację tańca i muzyki swingowej.

Jako nauczyciele starają się pogodzić kwestie techniczne z przyjemnością jaką ma sprawiać taniec. Kładą duży nacisk na podstawy, połączenie partnerów, prowadzenie i podążanie za nim, jednocześnie starając się zaszczepić w uczniach miłość do muzyki swingowej oraz umiejętność improwizacji na parkiecie, nawet za pomocą prostych elementów.


Björn Wider i Nina Grosser

Björn rozpoczął swoją przygodę z Lindy Hop w 2005 roku w Zürichu. Jako perkusista w Big Bandzie postanowił spróbować swoich sił również w tańcu. Przez wiele lat tańczył w grupie tanecznej www.hellzapoppin.ch. Poza Lindy Hop interesuje go bardzo taniec Balboa, a także Blues. Jest znany ze swojej muzykalności i dynamiki w tańcu. Lubi społeczny aspekt środowiska tanecznego Lindy Hop. Umiejętności techniczne niezbędne każdemu nauczycielowi Lindy Hop zdobył uczestnicząc w licznych warsztatach tanecznych w całej Europie. Nie może się doczekać swingowej sceny w Krakowie.

W życiu Niny taniec, a w szczególności jego społeczny aspekt, zawsze odgrywał bardzo ważną rolę. Swoją przygodę z Lindy Hop rozpoczęła w 2004 roku w Północnym Colorado. Zwróciła uwagę przede wszystkim na energię, rytm i entuzjazm towarzyszący temu tańcowi. Jej zajęcia zawsze skupione są bardzo na połączeniu w tańcu i muzykalności. Nina uczestniczyła w wielu międzynarodowych obozach tanecznych, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych, gdzie doskonaliła swoją technikę taneczną. Marzy o stworzeniu swingowego środowiska tanecznego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy

Komentarze
do wpisu Warsztaty z Lindy Hop, 04-05 lutego 2012r